ענקית התעשייה אדלר-פלצר נכנסת לפעילות בישראל בשיתוף הרשות לחדשנות

מאת אבישג אשר       פורסם: 2.12.2018
המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ויו"ר רשות החדשנות ד"ר עמי אפלבום ונשיא קבוצת Adler Pelzer, פאולו סקודיירי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה תעשייתי בין חברות טכנולוגיה ישראליות וקבוצת Adler Pelzer, תאגיד איטלקי בינלאומי המתמחה בייצור  חלקים אקוסטיים ותרמיים לתעשיית הרכב העולמית. התאגיד מייצר חלקים עבור יצרני הרכב המובילים בהם צ'מפיון מוטורס, מרצדס, פיג'ו-סיטרואן ורבים נוספים. 

חברת אדלר פלצר היא יצרנית חלקי הרכב המובילה עבור צ'מפיון מוטורס, מרצדס ופיג'ו-סיטרואן והיא מעסיקה 12 אלף עובדים ב-65 מרכזי ייצור ו-12 מרכזי פיתוח בעולם. כעת מבקשת החברה להתחיל לפעול בישראל. הפעילות בישראל תיעשה במסגרת מסלול השת"פ עם תאגידים רב-לאומיים ברשות החדשנות, שמציע מסגרת ייחודית לשיתוף פעולה טכנולוגי בין חברות חדשנות ישראליות לתאגידים רב-לאומיים. בין החברות שכבר חתמו על הסכם שת"פ עם רשות החדשנות ניתן למנות חברות תעשייתיות כמו אינטל, אאודי, אבוט, יוניליוור, HP ו-IBM, פנסוניק, פיליפס, נילסן, FUJISTU, רנו ועוד רבים נוספים.

על פי ההסכם, רשות החדשנות מסייעת לחברה רב-לאומית באיתור טכנולוגיות ישראליות העונות לצורכי התאגיד ומעניקה תמיכה כספית למימון הנדרש להשלמת המחקר והפיתוח. התאגיד הרב- לאומי תומך בפרויקט המשותף בסיוע שווה ערך למענק הרשות – בין אם בהשקעה כספית, בין אם באמצעות השאלת כוח אדם, ציוד פיתוח, יעוץ טכנולוגי ורגולטורי, או בהכוונה שיווקית. כך, עוזר התאגיד לחברה הישראלית לצמוח ופותח בפניה אפשרויות שיווק בחו"ל.
במסגרת ההסכם רשות החדשנות תספק לתאגיד תמיכה בזיהוי פיתוחים תעשייתיים טכנולוגיים בתחומי הפעילות שלו ובמידה והתאגיד מעוניין בפיתוח, רשות החדשנות תממן את חברות הסטארט-אפ הישראליות והתאגיד יתמוך במרכזי הפיתוח של הסטארט-אפ בפעילות הגלובלית והשיווקית שלו.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר: "תחום התחבורה החכמה נמנה עם התעשיות הצומחות בעולם ואין ספק שההסכם שנחתם עם אדלר פלצר הוא הבעת אמון בתעשייה הישראלית, ועוד הוכחה לכך שבעולם הרכב החדש המבוסס חדשנות טכנולוגית מדינת ישראל היא שחקן מפתח״
"שיתוף פעולה בין תאגיד בינלאומי כמו אדלר פלצר לחברות ישראליות יביא לפיתוח טכנולוגיות וחידושים בתחומים רבים, ביניהם גם בתחום האנרגיה המתחדשת שהינו בעל חשיבות רבה בעולם כולו. קבוצת אדלר פלצר רואה בחדשנות המדעית והטכנולוגית בישראל דבר שיש ללמוד ממנו. שיתוף הפעולה הזה יתרום רבות לישראל ולמו"פ של חברות ישראליות", ציין יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה הד"ר עמי אפלבום: "החדשנות בישראל לא באה לידי ביטוי רק בתחומי טכנולוגיות המידע והתקשורת, וההסכם הזה הוא ביטוי לכך שישראל נמצאת בקדמת החדשנות בתחומים רבים ואטרקטיביים המושכים אל ישראל תשומת לב עולמית".

 נשיא אדלר פלצר, פאולו סקודיירי, אמר: "אני מתרגש מההסכם שנחתם עם רשות החדשנות. הוא מבטא  במדויק את ה-DNA של קבוצת אדלר שנוסדה בשנת 1957 וחרתה על דגלה את ערכי החדשנות. היום, בסימן הפיתוח והחדשנות הטכנולוגית, אנחנו נותנים ביטוי רב לערכים של קדמה מדעית וטכנולוגית שהצטברו עם השנים בזכות עבודתם של אנשים רבים. אלו הם האנשים, האנושות והיחסים שבין בני האדם שאפשרו את שיתוף הפעולה החשוב עם רשות החדשנות שיתבטא בישראל במתחם Adler Inlight Technology Observatory".

קבוצת אדלר פלצר היא חברת הבת העיקרית של קבוצת אדלר, חברת אחזקות בראשותו של פאולו סקודיירי, מובילה בינלאומית בתכנון, פיתוח, הנדסה וייצור של רכיבים ומערכות לתעשיית התחבורה. קבוצה זו מדורגת במקום הראשון באיטליה והשני בעולם בייצור מערכות אקוסטיות ותרמיות לכלי רכב, חלל ומערכות רכבות. החברה עושה שימוש בפולימרים וסיבים חדשניים, תוך שימת דגש על שימוש חוזר בחומרי גלם. חזון הקבוצה הוא לפעול באופן מתמשך לפריצת גבולות הטכנולוגיה עם השקעות ממוקדות בחברות סטארט-אפ.  לחברה כ-12 אלף עובדים ב-65 מרכזי ייצור ו-12 מרכזי פיתוח בעולם, ומכירותיה ב-2017 הגיעו ליותר מ-1.5 מיליארד יורו. בין השנים 2013-2016 השקיעה החברה 4% מסך הצמיחה שלה במרכזי פיתוח, כ-52 מיליון יורו.

כחברות גדולות אחרות בתחום הרכב גם אדלר פלצר גילתה את שוק הטכנולוגיה הישראלי ואת הפיתוחים החדשניים הרבים שהחברות הישראליות מציעות בתחום, ועל רקע זה היא מבקשת לחבור לחברות אלה לשיתופי פעולה טכנולוגיים. במטרה לחזק את ההסכם, הקבוצה הקימה, בשיתוף פעולה עם חברת Inlight, מתחם פעילות בישראל שמטרתו לזהות חברות וטכנולוגיות חדשניות המתאימות לפעילות העסקית של הקבוצה. מתחם זה, ששמו Adler Inlight Technology Observatory, יציג את האינטגרציה בין החידושים הטכנולוגיים הישראליים, הבינלאומיים והאיטלקיים כאחד, בניהולה של מייסדת Inlight רוברטה ענתי. מיקוד הפעילות של המתחם הוא במציאת שיתופי פעולה אסטרטגיים או השקעות אסטרטגיות בהם שני הצדדים מביאים ערך משלהם למיזם המשותף בתחומים כגון תחבורה חכמה ואנרגיה מתחדשת.