פולקסווגן מקימה באמצעות אמזון "ענן תעשייתי" ל-122 מפעלים

מאת אבישג אשר       פורסם: 17.4.2019
התעשייה הגרמנית ידועה כמובילה את תחום התעשייה 4.0 ואולם דומה שחברת פולקסווגן צועדת צעד משמעותי לפני הקבוצות התעשייתיות האחרות עם החלטתה להקים מערכת מידע משותפת לכל המפעלים שלה, שיעניקו לה יכולת חסרת תקדים בניהול הייצור.
פולקסווגן ואמזון חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי ליצירת "ענן תעשייתי". פולקסווגן תשתמש בשירותי AWS, זרוע מחשוב הענן של אמזון, לשיפור תהליכי הייצור והלוגיסטיקה במפעלי החברה. החברה תקים מערכת ענן תעשייתית, שתשנה את תהליכי הייצור והלוגיסטיקה לצורך איסוף נתונים שוטפים מרצפת הייצור באמצעות חיישני האינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT). בדרך זו תוכל לייצר מערכות למידת מכונה, ניתוח מידע כמותי וקבלת החלטות מבוססות מידע בזמן אמר, ולהגדיל את יעילות הייצור.
"הענן התעשייתי" של פולקסווגן ואמזון יחבר בין נתונים בזמן אמת מכל 122 מפעלי פולקסווגן בעולם. הוא יאפשר לנהל בצורה יעילה את תהליך הייצור ולעקוב אחר מעבר של מכוניות וחלפים בין מפעלי החברה. מערכות ה-IIoT של AWS יעניקו יכולת חדשות בתחום ניתוח מידע לתהליך הייצור ויאפשרו אופטימיזציה של מערך הייצור.

אוליבר בלום, יו"ר פורשה ודירקטור בפולקסווגן, אמר: "אנחנו נמשיך לחזק את חדשנות הייצור כגורם מפתח תחרותי עבור פולקסווגן. שיתוף הפעולה עם אמזון מהווה בסיס חשוב לתהליך זה. פולקסווגן, עם המומחיות שלה בייצור מכוניות, ו-AWS עם הידע הטכנולוגי, משלימות זו את זו. פלטפורמת 'הענן התעשייתי' תגביר את השקיפות ואת היעילות של החברה".

מנכ"ל AWS, אנדי ג'סי, אמר: "הענן של פולקסווגן ממציא מחדש את תהליכי הייצור והלוגיסטיקה של החברה. לשיתוף הפעולה עם פולקסווגן תהיה השפעה עמוקה על שרשרת האספקה העולמית של יצרנית המכוניות. נעשה הכל כדי לבנות את עתיד ייצור המכוניות על ידי ניצול יתרונות הענן".
באמצעות הכלים של אמזון, פולקסווגן מתכוונת לזהות פערים בשלבי הייצור. פולקסווגן תשתמש במערכת בינה מלאכותית מבוססת למידת מכונה של אמזון כדי לשפר את פעילות מכונות הייצור במפעליה.