פיתוח מוצר לאיתור תקלות בקווי יצור זיכה את Feelit בתחרות ה-Industry 4.0 בוועידת כלכליסט

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 27.10.2019
חברת Feelit Technologies   פיתחה מוצר מהפכני המאפשר לחוש שינויים במצב המבני של כל חומר קיים ולשדר את המידע ישירות לענן ועל ידי כך לאתר תקלות מבניות קריטיות מבעוד מועד. המוצר שפיתחה החברה, RetroFeel,  מתבסס על טכנולוגיה מהפכנית של הדפסת דיו ננומטרי. 
RetroFeel מספק פתרון ניטור לציוד בעולם המוצרים התעשייתיים, שכיום אינו זוכה למענה ושלא ניתן לאתר בו תקלות מראש. RetroFeel מאפשר למפעלים חיסכון של מאות אלפי עד מיליוני דולרים בשנה באובדן תפוקה ואנרגיה וכן בעלויות התחזוקה. את  פתרונות החישה מדביקים על גבי ציוד במהירות ובפשטות, וכך ניתן לחוש את המצב המבני ושינויים בחומר של ציוד בזמן אמת. הדיו מודפס על מדבקה המוצמדת לציוד והופך למעין עור מלאכותי לציוד. כך למשל, ניתן לנטר את מצבם של צינורות בקווי ייצור מבלי להשבית את קווי הייצור במפעלים, באופן הגוזל זמן יקר וכסף משמעותי.

 Feelit  הוקמה ב-2017 על ידי ד"ר גדי קונוולינה, ד"ר מיטל שגב-בר ופרופ' חוסאם חאיק מהטכניון. לשלושת המייסדים ניסיון מצטבר של עשרות שנים במחקר ופיתוח בתחום הנדסת החומרים וההנדסה הכימית. אליהם הצטרף עודד קראפט המשמש כמנהל הפיתוח העסקי ודירקטור. החברה לאחרונה גייסה 1.5 מיליון דולר מ-Takwin labs, GiTV, Exitvalley, Merck  והטכניון.
 
במהלך 2018 החלה Feelit בניסוי בפועל של RetroFeel על גבי פס ייצור של ענקית התרופות הגרמנית Merck באתר החברה בישראל. Feelit היא הסטארטאפ הראשון שנכנס ל – Innovation Lab (של רשות החדשנות) של חברת Merck ביבנה . כמו כן Feelit הינה חלק ממאגד הרובוטיקה של רשות החדשנות בישראל, בו מתקיים שיתוף פעולה עם חברות כגון Siemens  וכתר פלסטיק.
מייסדי-  Feelit מימין: ד"ר גדי קונוולינה, פרופ' חוסאם חאיק וד"ר מיטל שגב-בר