פלטפורמת MyMiniFactory תאפשר למשתמשים להתאים אישית דגמים להדפסה תלת-ממדית 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 8.9.2019
פלטפורמת התוכן התלת-ממדי MyMiniFactory  השיקה כלי להתאמה אישית חדש המאפשר למשתמשים שלו להתאים אישית דגמים להדפסה תלת-ממדית. ההתאמה האישית מאפשרת למעצבים ליצור את מה שהחברה מכנה "עולמות להתאמה אישית" עבור הדגמים שהועלו. החברה עיצבה את תוכנת כלי הדפדפן כך שהצרכנים יוכלו להדפיס בתלת מימד את המודל שלהם המותאם אישית באמצעות קובץ STL יחיד.

לדברי אדריאן דלגאדו, מפתח ההתאמה האישית המובילה ב- MyMiniFactory, "המיקוד של ההתאמה האישית הוא בחוויית המעצבים והיצרנים. מעצבים רבים רוצים שיהיו להם אופציות המותאמות אישית לבחירתם".
יתר על כן, מעצבי תלת מימד יוצרים גם דגמים המשלבים רכיבים משתנים וחלקים להחלפה. MyMiniFactory עיצבה את ההתאמה האישית, מתוך כוונה לספק חוויה אינטראקטיבית וידידותית למשתמש להתאמה אישית של מודלים תלת-ממדיים להדפסה. הכלי פועל באמצעות ממשק משתמש פונקציונלי המאפשר לצרכנים לבחור ולהציג תצוגה מקדימה של רכיבים שונים עבור כל חלק הניתן להתאמה אישית של מודל התלת מימד.

מעצבי תלת מימד יוצרים את עולם ההתאמה האישית שלהם על ידי הגדרת אילו חלקים הם רוצים לכלול, וכיצד ניתן להחליף אותם. ברגע שהם מרוצים מדגם התלת מימד שלהם ורכיביהם הניתנים להחלפה, נאמר למעצבים לבקש את הסביבה  וההגדרות הספציפיות מצוות ההתאמה האישית ב- MyMiniFactory. הצוות ייצור עבורם את עולם ההתאמה האישית של המעצב.
כל שנותר מהמעצב הוא להעלות כל חלק להחלפה בנפרד לסביבה, לאחר מכן ניתן לפרסם את ההתאמה האישית. באופן משמעותי, תהליך יצירת הכלי מבטל את הצורך של המעצב לעסוק בכל צורה של קידוד או מיצוב טכני.

התוכנה לכלי ההתאמה האישית פותחה כדי להתאים אוטומטית לשינויים במודל עם התאמות מבניות ומיצוב יחסי. לפיכך, מובטחים שהחלקים משתלבים זה בזה ללא צורך במעצבים לשנות דגם שלם לצורך שינוי חלק יחיד.