פלסן הטמיעה Connext DDS של RTI ברכבים הממוגנים של החברה

מאת אבישג אשר       פורסם: 16.2.2019
חברת RTI, המתמחה בתחום האינטרנט של הדברים התעשייתי (IIOT), הודיע כי חברת פלסן סאסא בחרה בטכנולוגיית Connext DDS כמערכת הקישוריות עבור הרכבים הממוגנים והחכמים שלה. את הפרויקט קידמה חברת מטריקס, המייצגת את RTI בישראל.

פלסן סאסא מתמחה בתכנון וייצור מיגון לכלי רכב מחומרים מרוכבים. החברה נמצאת בבעלות קיבוץ סאסא ויש לה מפעלים בישראל, צרפת וארצות הברית, שמרבית הייצור מיועדת לצבא האמריקאי ולכוחות צבאיים אירופאיים. פלסן מרחיבה בימים אלו את צי הרכבים הממוגנים שלה, שמונה כבר למעלה מ-32,000 כלי רכב ברחבי העולם. 
בזכות הטכנולוגיה של RTI, פלסן היא החברה הראשונה בישראל ובין הראשונות באירופה, מספקת רכבים התואמים את דרישות ארכיטקטורת הרכב הגנרית של נאט"ו (NGVA), לצד מגוון רחב של פתרונות אינטגרציה ברכבים המשוריינים של החברה. פלסן היא החברה הראשונה בישראל המספקת תאימות ל-NGVA, התקן הסטנדרטי של נאט"ו לתאימות בין תתי מערכות (Subsystems) ברכבי משימה. NGVA עושה שימוש בארכיטקטורה פתוחה לממשק רכבים ועיצוב פרוטוקולים מבוסס Data Distribution Service. כלי הרכב הממוגנים של פלסן מציעים הגנה גבוהה ונכונות לעמידה בכל משימה בתחומי ההגנה והביטחון, תוך צמצום עלויות התפעול. במהלך שש השנים האחרונות פיתחה פלסן את יכולות הטכנולוגיה והאינטגרציה המאפשרים לציי הרכב הממוגנים של פלסן להפוך לחכמים ומכווני משימה. כלי הרכב אף בנויים באופן בו ניתן לתקשר במהירות אחד עם השני בתנאי שטח (V2V).

טכנולוגיית RTI מאפשרת לפלסן בניית מסגרת ליבה לקישוריות חכמה במערכות הרכב. בזכות Connext DDS יוצרה תשתית ייחודית המאפשרת אינטגרציה חלקה עם מערכות שונות בהתאם למפרט של ה-NGVA. בנוסף, טכנולוגיה זו מאפשרת החלפת מידע אמינה ומהירה, וזאת ללא תלות במערכות הפעלה או חמרה ספציפית המאפשרת בקרה ושליטה ופונקציונליות מורחבת.

ברוך דיליאון, מנהל מחלקת אינטגרציה בפלסן, אמר: "הקישוריות של RTI  מאפשרת לנו תקשורת הדדית חלקה בין פתרונות הרכב החכמים שלנו. בזכות התאימות של רכבי פלסן סאסא ל-NGVA אנחנו מסוגלים כעת להיפתח לשווקים חדשים במגזר הצבאי והביטחוני. אנחנו סוללים את דרכינו כחברת רכבים ממוגנים בתעשייה".

ארי רוזנבאום, מנהל פעילות RTI בחטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס, אמר: "שמירה על רמה גבוהה ביותר של ביצועים ומהימנות בשיתוף נתונים בכל סביבת הגנה היא בעלת חשיבות עליונה. ל-RTI יש ניסיון מוכח בתחום המת"ת (Intelligent Transportation Systems), מערכות אוטונומיות ועמידה במשימות בזמן אמת, וכל זאת תוך כדי הבטחה כי האבטחה נשארת בחזית".
מפעל פלסן בקיבוץ סאסא.                                                                                                                   צילום: פלסן