מאת אבישג אשר        פורסם: 26.2.2018
 
"שיפור הפריון בתעשייה באמצעות חדשנות טכנולוגית הוא צורך לאומי, במיוחד בחברות בתעשייה המסורתית," כך אמר הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים מרחב צפון, בפגישה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר התעשייה והכלכלה אלי כהן. צימרמן הדגיש: "ללא תעשייה מסורתית לא יתקיים גם הייטק בישראל. משיפור הפיריון יהנו כולם – התעשיין, שיגדיל את ריווחו ויוכל להשקיע בהרחבת עסקו, העובדים שיועסקו בשכר גבוה, וכמובן המדינה, אשר תצמצם את האבטלה, ותגדיל את התל"ג ואת הייצוא".

הפגישה התקיימה בעת ביקור שערך הנשיא במפעל Sanmina SCI שבמעלות, המייצר מיכשור רפואי ותעשייתי. את הנשיא ליוו השר כהן, ראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט, יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון ומנכ"ל חברת טלידור, הנרי צימרמן, מנכ"ל סנמינה מארק קרויזר ובכירים במשרד התעשייה והכלכלה.

צימרמן הציג בפני האורחים את עקרונות הייצור המתקדמים והחדשנים שהוא דוגל בהם ומיישם אותם הלכה למעשה במפעליו בקבוצת טרלידור בכרמיאל. לדבריו ייצור מתקדם מאפשר להגדיל את הפריון, להשביח את האיכות, לשפר את היעילות ולשכלל את תהליכי הבקרה והניהול במפעלי התעשייה, ובכך למקסם את תרומתה של התעשייה להגדלת התוצר הלאומי הגולמי של המדינה.

תוכנית צימרמן מבוססת על חמישה עקרונות:
  1. השקעה במיכון מתקדם, מודרני ואוטומטי, המאפשר ייצור יעיל, מדויק, איכותי ובעיקר מעלה את הפריון
  2. השקעה על מנת לשלב מערכי מידע בתוך תהליכי הייצור כדי לעקוב ולתכנן תהליך ייצור יעיל ורציף
  3. הדרכה ולימוד של התעשיינים שיטות ייצור מתקדמות
  4. צמצום הביורוקרטיה והרגולציה העודפת, המקשה על התעשיינים בניהול מפעליהם
  5. שילוב של כוח אדם מקצועי במקצועות השונים בתעשייה
צימרמן אמר, כי יש צורך לצמצם את השפעתה של הביורוקרטיה, לאפשר למפעלים לשלם שכר הוגן ואטרקטיבי לעובדיהם, לשפר את הרווחיות ובתוך כך להשקיע בשיפור ובשדרוג מתמיד של תהליכי ייצור חדשניים ומתקדמים.

מפעל סנמינה מעסיק יותר מ-400 עובדים ומתמחה בייצור, הרכבה ואינטגרציה של מכונות ומכלולים לשוק הרפואי והתעשייתי. המפעל במעלות הוא אחד מ-22 סניפי סנמינה - חברה רב לאומית אמריקאית, המובילה טכנולוגית במתן פתרונות כוללים להרכבת מוצרים אלקטרוניים. 

צימרמן: ללא תעשייה מסורתית לא יתקיים גם הייטק בישראל

צילום: שאול רחמים