קוואלקום השקיעה 18 מיליון דולר בחברת האינטרנט התעשייתי CyberX 

מאת אבישג אשר       פורסם: 31.3.2019
קוואלקום ונצ'רס, זרוע ההשקעות של ענקית השבבים העולמית, בשיתוף קרן ההשקעותInven Capital, השקיעו 18 מיליון דולר בחברת האינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT) הישראלית  CyberX. ההשקעה מצטרפת ל-30 מיליון הדולרים שכבר הושקעו בחברה על ידי NVP גלילות, Flint, OurCrowd  ועוד.

מדובר בהשקעה שנייה בתוך פחות מחודשיים של זרוע ההשקעות הישראלית של קוואלקום, אשר בחודש שעבר השקיעה בחברת CoreTigo. דירקטור קוואלקום ונצ'רס ישראל, בועז פאר, אומר: "אנו מאמינים שהצוות והטכנולוגיה של CyberX יאפשרו לה להמשיך לצמוח באופן משמעותי בשוק פתרונות האבטחה לעולם התעשייתי".  
החברות המשמעותיות ביותר בכלכלה העולמית כיום". 

Qualcomm ונצ'רס ישראל הינה השלוחה הישראלית של קרן ההשקעות הגלובלית של קוואלקום. הקרן מתמקדת בהשקעות אסטרטגיות בחברות טכנולוגיה, כאשר מאז פעילותה בישראל משנת 2010 השקיעה הקרן ב-27 סטרטאפים. INVEN Capital היא קרן ההון סיכון של קבוצת CEZ, הנתמכת על ידי הבנק האירופי להשקעות - EIB. הקרן משקעיה בחברות אנרגיה חדשניות וצומחות, בשלב המאוחר, כשהיא מתמקדת בהזדמנויות הצמיחה של החברות תוך שאיפה ליצור ערך משמעותי לחברות בטווח הארוך באמצעות שיתוף פעולה פעיל איתן. הקרן היא חברה מלאה בקרן ההון סיכון האירופאית- Invest Europe ו- CVCA - צ'כיה פרייבט אקוויטי וקרן הון סיכון.
בועז פאר, דירקטור בקוואלקום ונצ'רס ישראל.              צילום: קוואלקום
חברת CyberX הוקמה בשנת 2013 על ידי ניר גילר ועומר שניידר, יוצאי יחידת מצו"ב של אגף התקשוב בצה״ל. החברה מספקת הגנה למערכות IIoT ולמערכות בקרה תעשייתיות באמצעות ניתוח מלא של הסביבה וזיהוי אנומליות. CyberX מאפשרת ללקוחותיה לקבל התראות מהירות על מתקפות סייבר ותקלות תפעוליות, ולמנוע או לקצר השבתות של הפעילות. לחברה לקוחות גלובאליים בתחומי התעשייה, האנרגיה, הפארמה, הכימיקלים ותעשיות הגז.  

עומר שניידר, מנכ"ל ומייסד שותף של CyberX, אמר: "ההשקעה בנו מהווה לא רק גיבוי משמעותי וולידציה של צרכי השוק במוצרים של CyberX, אלא גם מביעה אמון ביכולותיה של החברה לספק את הצרכים הללו באופן מיטבי  ללקוחות ברחבי העולם. אנו נרגשים וגאים באמון שנותנות בנו קוואלקום ונצ'רס וקרן Inven, המצטרפות כשותפות לצמיחתה של החברה בעולם".

הפלטפורמה שלנו אומצה על ידי החברות הגדולות והמתקדמות ביותר בעולם", אומר ניר גילר, מנהל הטכנולוגיות ומייסד שותף ב- CyberX. "הטכנולוגיה הייחודית שלנו, שפותחה בהרבה כישרון ומחשבה יצירתית, מהווה את תשתית אבטחת הסייבר החזקה בתחומה, עליה מסתמכות