קרן ההשקעות של הבנק ההולנדי ABN AMRO משקיעה ב- ThetaRay הישראלית

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 18.6.2019
Digital Impact Fund, קרן ההשקעות של הבנק ההולנדי ABN AMRO, משקיעה בחברה ישראלית לניתוח נתונים גדולים ThetaRay, שפיתחה פלטפורמת בינה מלאכותית אינטואיטיבית, המחקה את יכולות קבלת ההחלטות של האינטואיציה האנושית. הפלטפורמה יכולה לזהות פעילות זדונית של גורמים עויינים – גם פעילות קיימת ועדיין לא ידועה קיימת וגם פעילות היסטורית. לדברי מנהל קרן ההשקעות, הוגו בונגרס, הבנק משתמש בפתרונות החדשניים של ThetaRay כדי לשמש כשומר סף למערכת הפיננסית שלו.
"ההשקעה שלנו ב-ThetaRay מחזקת את היחסים התפעוליים הנוכחיים בין הבנק לבין ThetaRay", אמר הוגו בונגרס. "השוק של פתרונות מבוססי בינה מלאכותית נמצא בצמיחה מואצת ברחבי העולם והוא רלוונטי מבחינה אסטרטגית לכל סוגי השירותים הפיננסיים. בנוסף, הבנק עומד ליהנות מגישה לאקו-סיסטם של חברות אבטחת הסייבר וגילוי הפשיעה הפיננסיות, כמו גם למשקיעים המובילים בתחום ההון הסיכון הפועלים בתחום זה, ובהםJVP (Jerusalem Venture Partners) ".
 
לדברי מנכ"ל ThetaRay מארק גזית, "בנק ABN AMRO הפך מלקוח, הנהנה מהטכנולוגית הבינה המלאכותית האינטואטיבית של ThetaRay כדי להילחם בפשעי סייבר ובכשלים תפעוליים - למשקיע בעל חזון, המכיר בערך הטכנולוגיה המסוגלת ליישם אינטואיציה אנושית לטובת צמיחה וניצול הזדמנויות. אנו מברכים על השקעה זו ורואים ב- ABN AMRO Digital Impact Fund שותפה אמיתית ליצירת עולם פיננסי בטוח יותר", אמר גזית וציין שזאת לא הפעם הראשונה שלקוחות החברה מחליטים להשקיע בה השקעה אסטרטגית.