רכיבים שהולבשו על קובוטים יסייעו במגוון משימות (הרכבה, ליטוש, בקרה וניטור, סילוק חומרים ועוד) – פתרון חדש המוכן מיידית לשימוש ומפחית הסיכונים  

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 11.3.2020
פתרון חדש יפחית את הסיכונים והמורכבות בעת השימוש בקובוטים (רובוטים שיתופיים) במגוון משימות על רצפת הייצור - הרכבה, השגחה על מכונות, ליטוש, בקרה וניטור, סילוק חומרים ועוד. משתמשי הקצה יוכלו מעתה לבחור מתוך מגוון של 20 ערכות מוכנות לשימוש של רכיבי חומרה (אביזרים) ותוכנה הנדרשים ליישומים הפופולאריים ביותר של הקובוטים. באמצעות היישומים הללו, שפורסמו באחרונה באתר של חברת Universal RobotsUR Plus Appplication Kits  )- ניתן להטמיע בקלות את השימוש בקובוטים של UR בחברות קטנות, בינוניות וגדולות.
״כדי להתחיל לבצע עבודה של ממש חייבים רכיבים נוספים שיולבשו על הקובוטים שלנו - מברגות, מלטשות, רתכות או מלקטי מוצרים״, אומר זיו שדה, סמנכ״ל המכירות והשיווק של חברת סו-פאד, נציגת UR בישראל. "הלקוחות, ולא משנה מאיזו תעשייה הם מגיעים, יקבלו כעת סטים שלמים של פתרונות ׳חבר-הפעל׳, שיענו על כל הצרכים, וההטמעה שלהם אמורה להיות קלה ביותר. במשוואה הזו גם המחיר הסופי של הפתרון יירד, שכן כבר ארגנו עבורו מראש את כל הרכיבים הנדרשים, חומרה ותוכנה, בדקנו תאימות ובחנו בתנאי שטח. בצורה הזו יהיה למאמצי השיטה החזר מהיר על ההשקעה״.

לדברי שדה, UR הפכה בשנים האחרונות לפלטפורמה טכנולוגית ואפשרה לחברות טכנולוגיות לפתח פתרונות בתחומי אביזרי קצה, תוכנה, ממשקי תקשורת, ראייה ובינה מלאכותית ואביזרים כלליים. "לאור ההצלחה של הפלטפורמה, UR הרחיבה אותה כך שתכלול גם יישומים מלאים, ותשרת את המשתמשים לא רק מבחינת האביזרים אלא גם מבחינת האינטגרציה".
באדיבות UNIVERSAL ROBOTS