רן פוליאקין ומוסאשי היפנית מבטיחים פריצת דרך בתעשייה 4.0 בתוך חודשים ספורים

מאת אבישג אשר       פורסם: 17.4.2019
חברת טכנולוגיית הרכב היפנית מוסאשי סמיטסו (Musashi Seimitsu), מקבוצת הונדה היפנית, הודיעה על הקמת מאגד (קונסורציום) בינה מלאכותית בשיתוף יזם ההייטק הישראלי רן פוליאקין, מי שהקים את החברות Poliakine Innovation ו-SixEye Interactive.

בחברה מציינים כי טכנולוגיות תעשייה 4.0 מייצרות שוק בשווי 4 טריליון דולר, לפי נתוני KPMG, והקבוצה מתכננת לנצל את הזדמנות השוק הזו, ולהציב את עולמות התעשייה 4.0 בפני מציאות חדשה ולהציג יכולות טכנולוגיות תעשייתיות חדשות בתוך חודשים ספורים. במאגד החדש לוקחים חלק יזמים ואנשי טכנולוגיה מובילים בתחומי הבינה מלאכותית, הנדסת התוכנה, הנדסת החומרה, המתמטיקה והפיזיקה.
מוסאשי סמיטסו היא יצרנית חלפי רכב מובילה, עם 33 מפעלי ייצור ב-14 מדינות באירופה, צפון ודרום אמריקה, סין ודרום מזרח אסיה. החברה מתמחה בחלפי הינע כמו דיפרנציאלים, תמסורות ועוד, ומיישמת בינה מלאכותית במפעליה. פוליאקין הוא יזם סדרתי שמאחוריו חברות כמו Illumigyn, Wellsense, nanoX Technologies, ו-Powermat Technologies. פוליאקין מפעיל מרכז חדשנות בירושלים, בהשתתפות יזמים ואנשי טכנולוגיה ומשקיעים.

בתערוכת AI Expo Tokyo האחרונה הדגים מאגד הבינה המלאכותית של מוסאשי שני אבות טיפוס למפעל החכם, המופעלים על ידי בינה מלאכותית: מערכת בדיקה אוטומטית AIS, שמבוססת על בינה מלאכותית ואופטיקה מתקדמת, שיכולה לשמש כתחליף לבדיקה אנושית במשימות של אבטחת איכות, ומלגזה אוטונומית, שנוהגת את עצמה באופן מלא FAF - מנווטת בעצמה, מבצעת מגוון של פונקציות שעד כה הצריכו אינטראקציה אנושית, עם יעילות ואמות מידה של בטיחות חסרי תקדים, שמיועדות למנוע פגיעה בעובדים ברצפת הייצור.

במוסאשי מאמינים שבאמצעות פתרונות של בינה מלאכותית ואוטומציה היצרנים יוכלו להגביר את הפיריון, להפחית פסולת וליצור מודלים עסקיים חדשים למאה ה-21, וכך לשנות פשוטו כמשמעו את האופן שבו עובדים מפעלים. "אנחנו בתחילת המהפיכה התעשייתית הבאה, שמונעת על ידי בינה מלאכותית וממוקדת במפעל החכם", אמר הירושי אוצוקה, נשיא ומנכ"ל מוסאשי סמיקונדקטור, "עם הכניסה שלנו לעולם של חדשנות מטלטלת שוק, ארגונים שיאמצו את תעשייה 4.0 ייהנו מהיתרונות של תפוקה גבוהה יותר, חדשנות מהירה, עלויות מופחתות ועובדים מועצמים. הקמנו את מאגד הבינה המלאכותית של מוסאשי כדי לפעול בזריזות וביעילות וכדי לשמש מובילים של המהפכה הזאת. אנחנו שמחים לקחת חלק בבניית הסביבה הטכנולוגית החדשה, כי למהפכה הזאת דרושות שותפויות חזקות בין מובילים בענף שחושבים באופן דומה".

"מאגד הבינה המלאכותית של מוסאשי ימציא מחדש ובאופן יסודי את תעשייה 4.0 וישנה את כללי המשחק בתחום", אמר פוליאקין. "יש הרבה דיבורים על תעשייה 4.0, אבל יש פער בין הגופים המובילים מהו המרכיב המרכזי  שיעלה אותה לרמה הבאה – מפעל חכם. גופים מובילי חדשנות ומטלטלי שוק חייבים לשתף פעולה כדי לשנות את הישן ולהפוך אותו לנועז. השותפות בין מוסאשי סמיטסו ו-Poliakine Innovation, ביחד עם SixEye Interactive, היא בדיוק מה שצריך כדי להפוך את תעשייה 4.0 למציאות, ולהביא פתרונות חדשניים לחזית הרבה יותר מהר משהעלו על הדעת קודם לכן".

במאגד אומרים, שהיתרונות שהבינה המלאכותית מביאה לתעשיית הייצור ברורים, אבל יש צורך בשיתוף פעולה, מחויבות והתמקדות כדי להפוך את ההבטחה של מהפכת תעשייה 4.0 למציאות. מאגד הבינה המלאכותית של מוסאשי הוא תוצאה ישירה של הצורך הזה והוא מתמקד בלאפשר לענף הייצור לזנק זינוקים גדולים קדימה כדי להגיע למלוא הפוטנציאל שהבינה המלאכותית ובית החרושת החכם יממשו. היכולת של מכונות לשתף פעולה עם בני אדם בזמן אמת מעוררת חדשנות ויוצרת יעילות, זריזות וגמישות חדשות בתהליכי ייצור שמובילות לעלויות מופחתות, הכנסות גדולות יותר וחוויות לקוח משופרות.
רן פוליאקין והירושי אוצוקה בהכרזת מאגד הבינה המלאכותית                                  צילום: Business Wire