רשות החדשנות תקיים מפגש התנעה לקראת הקמה של מכון המזון

מאת אבישג אשר       פורסם: 2.12.2018
רשות החדשנות ומשרד הכלכלה מזמינים חברות ומכוני מחקר מתחום המזון למפגש התנעה לקראת הקמה של מכון מזון. מטרת המפגש היא למפות את צרכי תעשיית המזון בארץ על מנת לשפר ולהתאים את דרישות המכרז. מפגש ההתנעה יתקיים ב-24/12/18 במשרדי רשות החדשנות בקריית שדה התעופה.

במסגרת החלטת ממשלה 2262 לפיתוח כלכלי של מחוז הצפון, הוחלט כי משרד הכלכלה והתעשייה יקים מכון מחקר וחדשנות בתחום המזון. כחלק מגיבוש מודל ההפעלה האופרטיבי לקראת היציאה למכרז, הזמין המשרד את הציבור להביע את דעתו בנושא באתר ההתייעצות של המשרד. המכון יפעל בצפון ויהווה מוקד לפיתוח מוצרים וטכנולוגיות חדשות בתחום המזון, הפצת ידע ועידוד יזמות בתחום המזון, במטרה לעודד ולסייע להטמעת חדשנות בתעשיית המזון, ולבסס את אזור הצפון כמוביל בתחום זה. 

בכנס שנערך לאחרונה במכללת תל חי אמר גיל הורסקי, מנהל בכיר בחברת "מונדלייז" העולמית העוסק בפיתוח ושיווק של מוצרי שוקולד, כי התעשייה צריכה כיום את האקדמיה: "המדע מגיע מהאקדמיה, חברות המזון הגדולות מנסות להישען על המחקרים האלו כדי לפתח מוצרים חדשים וליצור מיזמים חדשים בעולם הפוד-טק. מכון מזון בגליל יעזור מאוד לפיתוח האזור ויהפוך אותו למרכז עולמי בתחום הפוד-טק".