רשות החדשנות תשתתף בעלויות מו"פ תעשייתי משותף עם קנדה וברזיל

מאת אבישג אשר       פורסם: 5.1.2019
רשות החדשנות פרסמה שני קולות קוראים לשיתופי פעולה בתחום המו"פ התעשייתי עם משרד הכלכלה, המדע והחדשנות של קוויבק, קנדה (MESI) ועם רשות מימון המחקרים והפרויקטים ((FINEP מברזיל.

במסגרת שיתוף הפעולה עם קנדה הוכרז קול קורא ראשון הפונה לחברות ישראליות וקנדיות להגשת מועמדות לקבלת מימון בתקציב כולל של 1מיליון דולר, כאשר החברות שיזכו במענק צריכות להשלים את אותו סכום המענק שיקבלו. תחומי המו"פ שיכולים להשתתף בתוכנית כוללים את תעשיית הפארמה, תעשיות כימיות ופטרוכימיות, תעשיות מידע ותקשורת, תעשיית בנייה ותשתיות, ציוד אלקטרוני, אלקטרוניקה וננו-טכנולוגיה, אגרו-טכנולוגיה וניהול משאבי מים, טכנולוגיות סביבתיות, ביוטכנולוגיה, מדי-טק, ועוד.

רשות החדשנות תסייע במציאת שותפה לפרויקט ותממן עד 50% מהתקציב המאושר לפרויקט עבור הוצאות המו"פ, פיילוט וולידציה, בטה-סייט וניסויים קליניים וכן עלויות ההשתתפות בתכנית ההכשרה. התכנית תתמוך בשיתופי פעולה עד לתקופה של שנתיים. לאחר קבלת אישור על הפרויקט משני הצדדים, חברות יהיו זכאיות לתמיכה כלכלית למשך שנה ויוכלו לקבל מימון לשנה נוספת לאחר הערכה של תוצאות הפרויקט ועמידה באבני הדרך מהשנה הראשונה. 
בין הקריטריונים לאישור בקשות: דרושה השתתפות של חברה אחת לפחות מכל מדינה כאשר מכוני מחקר ואקדמיה יכולים להשתתף כקבלניות משנה יחד עם החברות התעשייתיות. תוצאות שיתוף הפעולה צריכות להיות פיתוח מוצר חדש או משופר או תהליך או שירות בעל יישום תעשייתי המיועד למסחור בשוק המקומי או הגלובאלי, כולל בדיקת היתכנות (Proof of concept) עבור פתרונות מבוססים טכנולוגיה. על המוצר החדש להיות חדשני, עם פוטנציאל שוק רלוונטי, סיכון טכנולוגי וערך מוסף לכלכלות של שתי המדינות. שותפות הפרויקט צריכות להסכים מבעוד מועד על זכויות הקניין הרוחני (IP) ואסטרטגיית השיווק של המוצר או התהליך. כמו כן, על ההסכם לשקף חלוקה פרופורציונאלית. שותפות בישראל וקנדה צריכות ליישם את הפרויקט ולממן את חלקם היחסי בו.

מועד להגשת טופס הצהרת כוונת - עד 14.1.2018. הגשת בקשה מימון: עד 6.5.2019
במסגרת הקול קורא עם (The Funding Authority for Studies and Projects (FINEP רשות החדשנות והרשות הברזילאית מציעות לחברות ישראליות וברזילאיות להגיש הצעות למו"פ במימון משותף של שתי המדינות. המו"פ המוצע יכול להיות בתחומי תעשיות כימיות ופטרוכימיות, תעשיות תעופה והחלל וכלי הרכב, תעשיות מידע ותקשורת, בנייה ותשתיות, פינטק, ציוד אלקטרוני, אלקטרוניקה וננו-טכנולוגיה, טכנולוגיות בתחום מדעי הים, אגרו-טכנולוגיה וניהול משאבי מים ועוד. הרשות תספק עד 50% סיוע במימון מהוצאות המו"פ המוכרות והתאמת מוצר עבור מסלולים אלו.

 מעד אחרון להגשת בקשות: 18.4.2019
טכנולוגיה מתקדמת במפעל של SCM Group בקוויבק, קנדה.                                                                 צילום: יח"צ