״האבולוציה של התעשייה עוברת דרך האינטראקציה שאנו מתחילים לראות כיום בין רובוטים לבני אדם״, אמר וינסנט צ׳אבי, סמנכ״ל השיווק באירופה והמזה״ת של יצרנית הקובוטים (רובוטים שיתופיים)Universal Robots (UR), החברה שארגנה במדריד את הקונגרס הראשון בעולם שעסק בקובוטים (רובוטים שיתופיים) תחת השם WeAreCOBOTS.
 
40 מומחים בינלאומיים לרובוטיקה שהשתתפו באירוע דנו בפוטנציאל לשיתוף הפעולה בין בני אדם ורובוטים במפעל העתידי, וכן לניתוח מגמות עתידיות וחידושים בתחום. למעלה מ- 25 חברות המפתחות יישומים ושירותים בתחום הרובוטים השיתופיים הציגו את חידושיהן. המפגש היה חלק מה-Global Robot Expo, תערוכת החדשנות והרובוטיקה הגדולה באירופה. 

"שיתוף הפעולה בין רובוטים ואנשים מייעל את הייצור בכ-85%"

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 18.5.2019
כך נמסר בקונגרס הראשון בעולם לרובוטים שיתופיים שנערך במדריד תחת הכותרת WeAreCOBOTS
 
״הפריחה הגדולה אותה אנו רואים כיום בשילוב קובוטים בתעשייה ברחבי העולם – וגם בישראל – מאפשרת כיום לחברות להתאים עצמן לשינויים המהירים בתחומי הייצור, מהר, בכל זמן וללא הוצאות מיותרות", אמר סמנכ״ל השיווק באירופה והמזה״ת של יצרנית הקובוטיםUR , "זאת ועוד: על פי הנתונים של המכון הטכנולוגי של מסצ׳וסטס, שיתוף הפעולה בין רובוטים ואנשים מצמיח בכ-85% את הפרודוקטיביות בתהליכי הייצור לעומת עבודה בנפרד. בהשוואה לרובוטיקה התעשייתית המסורתית, התקנה ותכנות של קובוטים בלא מעט ענפי תעשייה היא תהליך הרבה יותר מהיר והתשואה על ההשקעה עולה מדי שנה״. לדברי צ׳אבי, יש כוונה למסד את הכנס ולהפכו לאירוע המוביל בתחום הקובוטים בעולם.
 
Universal Robots נוסדה בשנת 2005 במטרה להנגיש את טכנולוגיית הרובוטים לכל על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד במחיצתם, ידידותיים למשתמש ובתמחור גמיש. מאז כניסתו לשוק של הרובוט השיתופי הראשון בשנת 2008, החברה מוכרת קובוטים בכל רחבי העולם. בשנת 2017 מכרה חברה קובוטים בהיקף של 170 מיליון דולר. החברה, שהיא חלק מתאגיד Teradyne, ממוקמת בדנמרק ופעילה במגוון מדינות, כולל ישראל. 
וינסנט צ׳אבי, סמנכ״ל השיווק של UR באירופה והמזה״ת