שיתוף פעולה במחקר ופיתוח בין ישראל לסין

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 10.11.2019
הרשות לחדשנות פרסמה קול קורא לשיתופי פעולה במיזמי מחקר ופיתוח תעשייתי בין חברות ישראליות וסיניות. הקול הקורא פתוח לפרויקטים משותפים מכל הסקטורים הטכנולוגיים ומספק תמיכה גם לפרויקטים המתמקדים בפיתוח מוצרים חדשים המבוססים על שינוי והתאמה של טכנולוגיות ומוצרים קיימים לשוק הסיני.
הקול הקורא הוא יוזמה משותפת של משרד המדע והטכנולוגיה הסיני (MOST) ורשות החדשנות בישראל.

קהל היעד הוא חברות ישראליות המתעניינות בשוק הסיני או חברות שכבר יש להם שותף סיני. התכנית פתוחה לחברות המשתפות פעולה עם חברות סיניות מכל רחבי סין.

רק עשרה פרויקטים לכל היותר יאושרו תחת תכנית זו. עבור בקשות מאושרות, כל צד ימומן על ידי הרשות הרלוונטית במדינתו. עבור החברות הישראליות גובה הסיוע בתכנית זו הינו עד 50% מהוצאות המו"פ במבנה של מענק מותנה.

הקריטריונים להגשה: לפחות שתי חברות מדע וטכנולוגיה מהמדינות הרלוונטיות המביעות רצון לשתף פעולה במחקר ופיתוח של מוצר חדש או תהליך חדש, או בהתאמת מוצר / תהליך קיים לשוק הזר. הפרויקט עשוי לכלול יותר מחברה אחת מכל צד. גופים אקדמיים - מחקריים זכאים להצטרף כקבלני משנה בלבד.

מו"פ במסגרת הפרויקט המשותף צריך להתמקד בפיתוח מוצרים חדשניים עם פוטנציאל מסחרי משמעותי, או בהתאמה אישית של מוצר / תהליך קיים לצרכים ולתנאי השוק הסיני.

על הפרויקט להציג את תרומת המשתתפים משתי המדינות ולהיות מאוזן בין המשתתפים ומשמעותי מבחינה אסטרטגית לשני השותפים.

על שותפי הפרויקט להסכים מראש על זכויות ה- IP ועל אסטרטגיית המסחור של המוצר או התהליך, ולהצהיר על כך בהצהרת כוונות שתוגש במסגרת שלב ההגשה הראשון.

עד ל-30 בנובמבר 2019 יש למלא טופס בקשה ומכתב כוונות;  עד ל-30 באפריל 2020- יש להגיש בקשת תמיכה מלאה לרשות החדשנות באמצעות המערכת המקוונת.