שרגא ברוש: "התעשייה הישראלית חייבת להתאים את עצמה למגמות המובילות בעולם, על מנת לשמור על תחרותיות"

מאת אבישג אשר    פורסם: 2.11.2017

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שידוע כמי שמוביל חדשנות בתעשייה, עומד בראש וועדת ההיגוי של כנס "מפעל חכם", אשר יקדם הטמעת טכנולוגיות של ייצור מתקדם בחברות תעשייתיות. לקראת הכנס, שיתקיים ב- 31 באוקטובר, ברוש פרש בפנינו את חזונו באשר להובלת התעשייה הישראלית למהפכה התעשייתית ה- 4.

"התעשייה הישראלית חייבת להתאים את עצמה למגמות המובילות בעולם על מנת לשמור על כושר התחרות מול שווקים עולמיים. יחס ההון לתוצר בישראל עדיין נמוך משמעותית מהממוצע ב-OECD וגם הפריון נמוך והתוצאה היא כושר תחרות נמוך מול מדינות מתקדמות בעולם," כך מתריע נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. 
הוא מוסיף: "כדי לשנות את המצב נדרשת השקעה בחדשנות, בחינוך, בשדרוג קווי הייצור ותהליכי יצור ובמו״פ. נושא ״המפעל החכם״ תופס מקום מרכזי במדיניות הזו ויש לקדם אותו בכל הכוח." לדבריו התעשייה הישראלית חייבת להתאים את עצמה למגמה כדי לשמור על תחרותיות מול שווקים עולמיים. מפעלים קיימים צריכים לאמץ את הגישה ולשפר מרכיבים בתהליכי הייצור שלהם והמדינה צריכה ליישם תוכנית לאומית לעידוד התעשייה למעבר לדור הבא של הייצור העולמי.
ברוש מציין כי קיים שיתוף פעולה עם משרד הכלכלה ועם הרשות החדשנות כדי ליצור עוד ערוצי מימון וסיוע ממשלתי. הוא קורא לממשלה להגדיל את תקציב המענקים בחוק לעידוד השקעות הון, להעניק הקלות בתנאי יצוא למפעלים קטנים ובינוניים, להקים מסלול מענקים להגדלת הפיריון במפעלים שאינם מוטי יצוא ולחזור למתווה של שיעורי מס מופחת.

לראיון המלא עם שרגא ברוש