את הסיפור הזה היה אפשר לכתוב גם במדורי הרכילות: משולש רומנטי בין שני מחזרים צרפתים ומושא אהבתם ההולנדית. האחד, אטוס הנלהב, כבר הכריז בראש חוצות על אירוסיו לג'מאלטו היפה מאמסטרדם, אבל היא חשבה אחרת וסיכמה מאחורי גבו את תנאי החתונה עם יריבו, תאלס המחושב.

במונחים יותר כלכליים, ג'מאלטו (Gemalto NV) דחתה את הצעת הרכש של אטוס (Atos SE) בגובה 5.05 מיליארד דולר, בטענה שאינה משקפת את השווי האמיתי שלה, והעדיפה את הצעת הרכש של תאלס (Thales SA) בגובה 5.63 מיליארד דולר. מי שמחפש רובד אינטרסים נוסף ימצא אותו בעובדה, שבעלת המניות העיקרית בתאלס היא ממשלת צרפת, ובעל המניות העיקרי בג'מאלטו הוא בנק Bpifrance, שבשליטת ממשלת צרפת. "זהו צעד בכיוון הנכון", אמר בשביעות רצון כריסטוף קסטנר, שר בממשלת עמנואל מקרון וראש המפלגה שלו. 

תאלס הפתיעה את אטוס והשתלטה על ג'מאלטו

מאת אבישג אשר    פורסם: 20.12.2017
תאלס-ג'מאלטו מתייצבת בצמרת העולמית בתחום אבטחת הסייבר
תאלס היא חברת אירוספייס וטכנולוגיה דיגיטלית, המתמחה בין השאר במדפסות תלת-ממד המייצרות חלקי מתכת בייצור תוספתי (additive manufactoring). ג'מאלטו היא החברה המובילה בעולם בייצור שבבים לתשלומים בטלפונים סלולריים ובכרטיסי אשראי, ענף הנמצא בירידה עם כניסת אמצעים דיגיטליים חלופיים. מאמציה לעבור לעולם שירותי התוכנה לא הוכתרו בהצלחה והתוצאה היתה ירידה חריפה בשער המנייה, ארבע אזהרות רווח והפיכתה לחשופה להשתלטות.

שתי החברות מתכוונות למנף את המיזוג כדי לפרוץ לחזית הטכנולוגיה בתחום האינטרנט של הדברים (IoT) מחשוב הענן ואבטחת הסייבר – הנושאים החמים של עולם הטכנולוגיה העכשווי. החברה המאוחדת תקים יחידה עסקית לנושא האבטחה הדיגיטלית תחת המותג ג'מאלטו. המחזור השנתי של פעילות זו צפוי להגיע ל-4.2 מיליארד דולר, כ-20% מהכנסות תאלס, ומה שיהיה בפועל החברה השנייה בגודלה בעולם באבטחת מידע והגנת הסייבר, מעט אחרי המובילה העולמית סימנטק (Symantec).

יו"ר ומנכ"ל תאלס, פטריס קיין, אמר: " זו אבן דרך ביישום האסטרטגיה של תאלס. ביחד עם הנהלת ג'מאלטו יש לנו שאיפות גבוהות, המבוססות על חזון משותף של הטרנספורמציה הדיגיטלית בתעשייה. יש לנו כבוד רב להישגים הטכנולוגיים של ג'מאלטו ושתי החברות חולקות את אותה התרבות ואותו DNA. שילוב היכולות שלנו יביא אותנו להיות החברה המובילה העולמית בתחום האבטחה הדיגיטלית". מנכ"ל ג'מאלטו, פיליפ ואלה, אמר: "אני משוכנע שהמיזוג עם תאלס הוא הדרך המבטיחה ביותר עבורנו. ג'מאלטו תוכל להמשיך באסטרטגיה שלה ולהאיץ את חזון האבטחה הדיגיטלית שלה כחלק מתאלס".
חדר נקי במפעל של תאלס                                                                                              צילום: דוברות החברה
חלק מרכזי ביכולתיה של חברת ג'מאלטו בתחום אבטחת המידע מבוסס על הרכישה שביצעה ב-2014 של פעילות חברת אלדין הישראלית, או כמו שנקראה אז SafeNet, לאחר שנמכרה ב-2009 על ידי מייסדה, ינקי מרגלית לקרן וקטור קפיטל. ג'מאלטו רכשה את סייפנט תמורת 890 מיליון דולר מווקטור קפיטל. סייפנט היתה אחראית לאבטחת כ-80% מהעברות הכספים בין בנקים בעולם. חברה ישראלית נוספת, שג'מאלטו רכשה ב-2010, היא טריוונט. שתי החברות ממשיכות להחזיק פעילות פיתוח בישראל.
            פטריס קיין, יו"ר ומנכ"ל תאלס                           פיליפ ואלה, מנכ"ל ג'מאלטו