לדברי מנהל יחידת חדשנות עסקית תעשייתית בחברת "מטריקס" יריב ענבר, "האינטרנט של הדברים (IOT) מחבר מכשירים המבוססים על הרשת העולמית, והעולם הופך להיות חכם יותר ומחובר יותר". כיום, לא מדובר רק בבית חכם, עיר חכמה, תחבורה חכמה וקנייה חכמה ברשת, אלא גם בתעשייה חכמה. לדבריו, "האינטרנט של הדברים" בתעשייה מאפשר ניהול, בקרה ודיווח ישיר על איכות הייצור במפעלים, כולל בקרה על מכונות הייצור, כמות חומרי הגלם והאקלים במפעל, וניהול קווי הייצור, החיישנים, המלאי, כוח אדם, המלגזות וצי המשאיות והלקוחות.

תנו למכונות לדבר

מאת יחיאל ינאי   פורסם: 11.05.2019 
"האינטרנט של הדברים" בתעשייה מאפשר ניהול, בקרה ודיווח ישיר על איכות הייצור במפעלים, חומרי הגלם, המלאי והתובלה
"בשביל מה אני צריך לחבר הכל ביחד? לצפות בייצור בזמן אמיתי, לצמצם נפל ייצור, להעלות תפוקה, לצמצם זמנים מתים / זמני תחזוקה, לשפר איכות, להגדיל כמויות ייצור, לצמצם זמן אכסון, לתכנן הפצה אוטומטית, ולתכנן מלאי בצורה אפקטיבית יותר".

בדרך אל המפעל החכם

הרצל פרי, מנהל חטיבת אוטומציה ותוכנה בחברת "ג'נרל מהנדסים", התייחס בכנס להתאמת התשתית הקיימת ושילוב נכון של גורמי המפעל (תפעול, IT, הנדסה, הנהלה). לדבריו, ניהול נכון של נכסי החברה והמידע הארגוני ירתום את הגורמים הפנים חברתיים בדרך אל המפעל החכם.
פרי ניתח את השלבים בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות ברצפת הייצור (אחזקה, בקרה, תפעול, תכנון פיתוח ייצור) תוך ניהול ושליטה מרכזית על מערך הנתונים.