תעשיית המתכת: חיסכון בזמן ובעלויות ייצור באמצעות הדפסת כלים בתלת-מימד

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 25.6.2020
יצרנית המתכות מספרד Tecalum Industrial אימצה את טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד של כלי העבודה ובכך השיגה חיסכון בזמן הייצור והפחיתה במידה ניכרת את עלויות הייצור.

Tecalum Industrial מייצרת רכיבי אלומיניום למגזר התעשייתי זה למעלה מ -40 שנה. על מנת לייצר חלקים אלה, שאותם היא מעצבת מאפס, והתאמה לצרכים של כל לקוח פרטני, החברה זקוקה לג'יגים ולגופי התאמה אישית במיוחד. בתחילה הזמינה ספק חיצוני לייצר כלי מכני כמו מהדקי ניילון, אולם התברר כי גישה זו איטית ויקרה, והחברה נאלצה להמתין שבועות עד שהמוצרים יגיעו. בגלל החסרונות בייצור חיצוני, השקיעה Tecalum במדפסת ה- BCN3D הראשונה של Sigmax בשנת 2017, ומאז היא לא הביטה לאחור. החברה מחזיקה כעת בארבע מערכות אלה בפעולה מתמדת, בכדי להמשיך ולפעול הייצור.
באפריל 2020 חתמה ספקית ייצור תוספי המתכת האוסטרלית Amaero על הסכם עם יצרנית רכב לפיתוח משותף של כלים מודפסים בתלת מימד. מדפסות התלת מימד יפחיתו את הסיכון לפגמים בייצור, על ידי הוספת תעלות קירור תואמות לעיצוב.

בפברואר 2020 רכש יצרן הכלים הבריטי Guhring שתי מערכות לייצור תוספים מספקית מדפסות התלת מימד האמריקאית מארקפורגד. מדפסות התלת מימד אפשרו לחברה לייצר חלקי מדגם, חלקי חילוף ואבות-טיפוס בסיבי פחמן.

ביוני 2019 שיתפה יצרנית מדפסות התלת מימד הגרמנית voxeljet פעולה עם יצרנית הכלים הספרדית לורמנדי, במטרה לייצר כלים מורכבים של ליבת חול לתהליכי יציקה.
מדפסות התלת מימד אפשרו לחברה לייצר חלקים בהתאמה אישית עבור לקוחותיה. מלחציים למכונת החמישה צירים שלה למשל, מודפסים ברובם תלת ממד עם חרירים בגודל גדול יותר, מכיוון שהם אינם דורשים רמת פירוט גבוהה, אך הם צריכים להיות חסונים כדי להתנגד לבלאי משימוש יומיומי שלהם.

"היתרונות העיקריים בשימוש במדפסות של BCN3D הם חיסכון משמעותי בזמן, הפחתת עלויות והרב-גוניות שלהם", אמר מארק לינארס, סמנכ"ל הייצור בחברת Tecalum Industrial.  

טכנולוגיית הייצור של חלקי כלים מודפסים בתלת מימד כבר מיושמת וסיפקה חיסכון בזמן ובעלויות על ידי מגוון לקוחות תעשייתיים בשנה האחרונה. 
צילום: BCN3D
צילום: BCN3D