חברת אריקסון השיקה את Ericsson industry connect, פתרון קישוריות סלולרית קל לשימוש, המסייע בהאצת העברת הנתונים הדיגיטלית ברחבי התעשייה. ארגונים תעשייתיים רבים בישראל נמצאים בהליכי תכנון לקראת מימוש רשתות סלולריות פרטיות. "הסלולרי הפרטי" של אריקסון נועד לשרת מטרות אלו בכך שהוא יוצר ענן מקומי מאובטח הנותן מענה לקצב גבוה, למספר חיישנים רב, לניידות, לשיהוי נמוך ולניתוק מלא מתשתיות הסלולר הציבוריות, כך שרציפות התפעול והניהול תימשך גם בשעות חירום.  

Ericsson מאיצה את יישום Industry 4.0 עם טכנולוגיה חדשה ומאובטחת לקישוריוּת סלולרית

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 7.6.2019
בארגונים תעשייתיים רבים בישראל כבר מבינים שכדי להישאר עדכניים ותחרותיים עליהם להטמיע במפעלים ובמחסנים טכנולוגיות שיבטיחו קצב העברת נתונים גבוה, מאובטח ואמין. 
Ericsson Industry Connect מאפשר לספקי שירותי תקשורת להציע רשתות סלולריות ייעודיות במפעלים ומתחמים לוגיסטיים הפועלים בתקן 4G/LTE עם מסלול שדרוג ברור ל-G5. פתרון זה מחזק את היצע הרשתות הפרטיות וה-IoT של אריקסון, משום שהוא הופך את רשתות ה-G4 וה-G5 לנגישות עבור שווקים תעשייתיים חדשים.
פתרון הקישוריות הסלולרית נבנה במיוחד לסביבות תעשייתיות כגון מפעלים ומחסנים, ומאפשר כיסוי מאובטח ואמין גם בצפיפות גבוהה של מכשירים ויחידות קצה. הפתרון החדש קל לשימוש ולניהול עבור אנשי טכנולוגיית המידע והתפעול, ומאפשר פריסה מהירה של טכנולוגיה סלולרית עבור צוות המפעל או המחסן.
טכנולוגיית ה- Ericsson Industry Connect מאפשרת שימושים חדשניים של תפיסת Industry 4.0 עם ניידות בממשקי אדם ומכונה, תוך מניעת תאונות ובקרה מרחוק של כלי רכב אוטונומיים מונחים, ושיתוף פעולה עם אמצעים רובוטיים כחלק ממיכון הפעולות.
היצרנית השוודית סקניה כבר הטמיעה את Ericsson Industry Connect במעבדת הייצור החכמה שלה. לדברי מנהל בכיר למחשוב תעשייתי בקבוצת סקניה, רוג'ר הרטונן, "כיום לא ניתן לעבוד ללא קישוריות איכותית, מהירה ומאובטחת של הסביבה התעשייתית. Ericsson Industry Connect מספק לנו קישוריות אלחוטית אמינה המעניקה לנו גמישות על רצפת הייצור במפעל".
 
גם בארגונים תעשייתיים רבים בישראל כבר מבינים שכדי להישאר עדכניים ותחרותיים עליהם להטמיע במפעלים ובמחסנים טכנולוגיות שיבטיחו קצב העברת נתונים גבוה, מאובטח ואמין תוך ניידות או נייחות חיישנים, אבטחת מידע ומינימום שהות בקבלת והעברת מידע לצורך קבלת החלטות מבוססות DATA. כך בקווי הייצור התעשייתי, במחסני הלוגיסטיקה, בשטחי האחסון הגדולים, ובאזורי השינוע והניהוג מרחוק.
 
הפתרון הייעודי של אריקסון נותן כיום מענה בתקן 4G/LTE למתחמים סגורים בכיסוי מלא. בשלהי השנה ישודרג הפתרון לדור 5 כולל מתחמים פתוחים ובכיסוי מלא. כל שנדרש הוא תדר ייעודי או שת"פ עם מפעילי הסלולאר.
 
קו המוצרים והשירותים של אריקסון כולל רשתות סלולר, שירותים דיגיטליים, ושירותים מנוהלים. מטרת החברה לעזור ללקוחותיה לבצע את המהפך הדיגיטלי ולהתייעל. השקעותיה של אריקסון בחדשנות מספקות את יתרונות הסלולר והפס הרחב הנייד למיליארדי בני אדם בעולם. אריקסון ישראל, שנוסדה ב-1997, משמשת כספקית הגדולה בישראל של תשתיות רשתות סלולר בארץ ומעניקה שירותים מתקדמים ומגוונים למגוון לקוחות אסטרטגיים.