מאת אבישג אשר     פורסם 8.1.2018

חברת PV Nano Cell ממגדל העמק, יצרנית דיו דיגיטלי מוליך, הודיעה היום שטכנולוגיית Sicrys שלה -  דיו כסף מוליך ננומטרי חד-גבישי לשימוש ביישומי אלקטרוניקה מודפסת (PE) ותאים סולריים פוטו-וולטאים (PV) - קיבלה חותם מצויינות מהאיחוד האירופי. החברה הגישה הצעה במסגרת פרוייקט Horizon 2020 של האיחוד האירופי ואחרי הערכה על ידי פאנל של מומחים בלתי-תלויים הוענק לה חותם של מצוינות, שמייצג ציון איכות גבוהה בתהליך הערכה תחרותי. ההישג התבסס על האצת האימוץ של חומרי ננו-טכנולוגיות מתקדמים וטכנולוגיות ייצור ועיבוד מתקדמות על ידי עסקים קטנים ובינוניים.

PV Nano Cell קיבלה חותם של מצוינות מהאיחוד האירופי

בנוסף, החברה המלכותית לכימיה היוקרתית פרסמה מאמר שכתבו אנשי הצוות של PVNC ופרופ' דוד זיתון וקבוצת המחקר שלו מאוניברסיטת בר אילן. המאמר מדגיש את המנגנון שיוצר את החלקיקים של Sicrys. ההערכה הזו מצטרפת לעובדה שדיו Sicrys נבדקה על ידי גורמים רבים אחרים וזוכה לביקורות חיוביות. כך למשל במאמר שפורסם על ידי מכון פראונהופר למערכות אנרגיה סולארית ומאמר שפורסם על ידי קבוצת פרופ' יוסי שחם-דיאמונד מאוניברסיטת תל אביב, המתמחה בתכנון ומחקר של אלקטרוניקה מודפסת ואנטנות. 
מנכ"ל PVNC, פרננדו דה לה וגה, אמר: "אנחנו שבעי רצון מההכרה החיובית הזאת ומאמינים שהיא תעזור לנו ביעד שלנו ל-2018, שהוא להגדיל את שיווק המוצרים. אנחנו מאמינים שהפתרון השלם הייחודי שלנו הוא אידיאלי להדפסה דיגיטלית של אלקטרוניקה ואנחנו נערכים לנצל מספר הולך וגדל של הזדמנויות בשוקי המטרה שלנו".
חברת PVNC פיתחה סוגי דיו מוליך חדשני לשימוש ביישומי אלקטרוניקה מודפסת ותאים סולריים פוטו- וולטאים. Sicrys הוא דיו כסף מוליך ננומטרי חד גבישי שמספק ביצועים משופרים. הוא גם זמין בתצורה מבוססת נחושת, שמספקת את כל התכונות והיתרונות של המוצר עם עלויות מופחתות. הדיו המוליך משמש למגוון של יישומי הדפסת הזרקת דיו, כולל תאים פוטו-וולטאים, לוחות מעגלים מודפסים, אנטנות, חיישנים, מסכי מגע ויישומים אחרים. בנוסף, PVNC הרחיבה את היכולות שלה עם הרכישה לאחרונה של חברת דיג'יפלקס, שכוללות כעת גם מדפסת ייחודית משולבת ליצירת אבות טיפוס, תכנון ומו"פ.