חברת הכלים והמחסנים הגדולה בעולם, Stanley Black & Decker, השיקה מרכז לייצור מתקדם בעיר הארטפורד, קונטיקט. המרכז הוא חלק מיוזמת Manufactory 4.0 שלה – פרוייקט בינלאומי לקידום גישת תעשייה 4.0 - המפעל החכם. הפרוייקט קרוי על פי השם שנתן מייסד החברה, סטנלי בולט, למפעל שהקים בשנת 1843: Manufactory.

מרכז הייצור המתקדם משתרע על שטח של 2100 מ"ר במרכז העיר, ומועסקים בו 50 מומחי תעשייה 4.0. במקום פועל גם מאיץ לטכנולוגיות ייצור תוספתי (הדפסה תעשייתית בתלת-ממד) בשיתוף חברת Techstars. במאיץ יכללו עשר חברות סטרטאפ, המפתחות טכנולוגיה חדשנית בתחום הייצור התוספתי, אשר ייהנו משירותים רבים ומנטורינג עסקי.

Stanley Black & Decker השיקה מרכז חדשנות תעשייה 4.0 בקונטיקט

מאת אבישג אשר    פורסם: 24.1.2018
"מרכז Manufactory 4.0 ישמש כמוקד לפתרונות תעשייתיים הנמצאים בחזית הטכנולוגיה, בתחום תעשייה 4.0," אמר דון אלן, סמנכ"ל הכספים של סטנלי בלק אנד דקר, "בדיוק כמו שקונטיקט היתה במרכזן של שלוש המהפכות התעשייתיות הראשונות והמשיכה בנוכחות ייצור חזקה, אנו מאמינים שיש לנו פוטנציאל להוביל גם את מה מכונה לעתים קרובות "המהפכה התעשייתית הרביעית" - האוטומציה של הייצור הכוללת את האינטרנט של דברים, מחשוב ענן, בינה מלאכותית, הדפסה תלת-ממדית, רובוטיקה וחומרים מתקדמים".

לתפקיד ראש מרכז החדשנות מונה סודהי בנגלור, שהיה לפני כן ראש תחום ייצור חכם ופתרונות תעשייה 4.0 בחברת הייעוץ Wipro. בנגלור מונה לתפקיד במעמד של סגן נשיא סטנלי, וממונה על תחום תעשייה 4.0. מאחוריו התמחות ארוכת שנים באוטומציה ובתעשייה 4.0 וייצור דיגיטלי והוא ליווה לקוחות אסטרטגיים רבים להקמת מפעלים חדשניים והטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדמות.

לחברת סטנלי בלק אנד דקר יש 30 מפעלים בארה"ב ויותר מ-100 מפעלים בפרישה עולמית. שלושה מהמפעלים, המכונים "מפעלי מגדלור", יישמו באופן חלקי את טכנולוגיות תעשייה 4.0 במתקני הייצור (MES), באמצעות ייצור תוספתי, מציאות מדומה ואינטליגנציה מלאכותית.

"ייצור תוספתי הוא תחום המתפתח ללא הפסק, והוא ישנה באופן משמעותי את סביבת הייצור של העתיד", אמר קורבין וולבורגר, סגן נשיא לפיתוח עסקי של סטנלי בלק אנד דקר. "הקמת מאיץ Stanley+Techstars  ממחישה את המחויבות שלנו לתעשייה המתעוררת הזו ומראה את כוונתנו להישאר בחוד החנית של השינוי הטכנולוגי ולשלב דוגמאות נוספת של טכנולוגיות חדשניות ומטלטלות שוק לתוך המודל העסקי שלנו".
מפעל חכם של Stanley Black & Decker, אחד משלושה מפעלי מגדלור של החברה                             צילום: יח"ץ