צילום: מיכל כפרי

פתרון HARMAN OTA שפותח בישראל תומך כיום בעדכונים אלחוטיים של למעלה מ-100 סוגי מערכות בקרה אלקטרוניות בכלי רכב – כולל במכוניות חשמליות.

״תכונות כגון קישוריות מתקדמת, טלמטיקה חכמה, תא נהג דיגיטלי חדשני ויכולות ADAS (מערכות סיוע מתקדמות לנהג) הופכות לסטנדרט במכוניות החשמליות של היום, מה שמניע את הביקוש לתוכנה חכמה״, אומרת מיכל גבע, מנכ"לית HARMAN ישראל, ״וכאן נכנסת לתמונה טכנולוגיית הקישוריות האלחוטית - ה- OTA (Over-the-Air) שלנו, שמפותחת בישראל, שמסייעת בביצוע העדכונים הנדרשים של תוכנות הרכב״.

מדובר בפתרון דה פאקטו כיום שמאפשר לבצע עדכוני תוכנה למכוניות בכל רחבי העולם, כש- 25 יצרניות רכב משתמשות בפתרון לעדכן מרחוק מעל 30 מיליון מכוניות ברחבי העולם ובשנים הקרובות המספר הזה יגיע לכ-300 מיליון רכבים מחוזים שכבר נחתמו.

ככל שחומרת הרכב הופכת מתקדמת יותר, כך גם ציפיות הצרכנים מחוויית הנהיגה עולות, אומרת גבע. ״יצרני OEM וצרכנים כאחד, ומיליוני רכבים ביניהם, סומכים על HARMAN כדי לוודא שחווית ה-OTA שלהם היא הטובה ביותר שיש לתעשייה להציע. במשך שנים, HARMAN מובילה את שוק OTA והפתרונות ממשיכים גם לתמוך בפלטפורמות החשמליות המתקדמות ביותר של ימינו. פתרון HARMAN OTA תומך כיום בעדכונים אלחוטיים של למעלה מ-100 סוגי מערכות בקרה אלקטרוניות בכלי רכב – כולל במכוניות חשמליות״.

ספציפית לרכבים חשמליים, HARMAN מציעה, בין השאר, מנגנון עדכון OTA מאובטח, המיועד לארכיטקטורות רכב חדשות ומתקדמות, הכולל תמיכה בעדכונים ביחידות קצה ממוחשבות, דוגמת שרתי רכב אזוריים או מרכזיים. הוא מאפשר עדכוני תוכנה חסכוניים בצריכת חשמל ומאפשר הפעלת מגוון שירותים  ותכונות לפי דרישה (דוגמת הורדת מפות ייעודיות ושירותי ADAS). בנוסף, השירות של HARMAN תוכנן להציע יכולות מתקדמות של עדכוני תוכנה וניהול התקנים למכשירי IoT שאינם חלק מובנה מהמערכת החשמלית של המכונית.  

״חשמול מכוניות מציג הזדמנויות גדולות עבור ספקי פתרונות OTA ״, אומרת גבע, ״לדוגמה, ערוצי נתונים דו-כיווניים של OTA יכולים להיות ממונפים על ידי יצרני רכב כדי לאסוף בצורה מאובטחת נתוני רכב עבור יישומים שונים, כולל אבחון מרחוק עבור פלטפורמות משולבות, איסוף דפוסי התנהגות נהגים ונקודות נתוני שימוש היסטוריים בסוללה, כדי בסופו של דבר לשפר את ביצועי הסוללה הכוללים, עדכוני מפות ועוד״.

״ההובלה שלנו בשוק ה-OTA הופכת את HARMAN לבחירה הברורה עבור יצרניות רכב חשמליות מובילות ברחבי העולם ויצרני OEM שעוברים ממכוניות מונעות בנזין למכוניות חשמליות, והם זקוקים לפתרונות שלנו כדי לתמוך בפיתוח של פלטפורמות רכבים חשמליים, המתקדמות ביותר עם ביצועים חלקים ותשתית שירות מתקדמת״.

HARMAN מתכננת ומייצרת מוצרים מקושרים ופתרונות עבור יצרני מכוניות, צרכנים וארגונים ברחבי העולם, ביניהם: מערכות מכוניות מקושרות (חכמות), מוצרי אודיו ווידאו, פתרונות אוטומציה ארגוניים ושירותים התומכים באינטרנט של הדברים (IoT). שרותי התוכנה של HARMAN מניעים מיליארדי מערכות ומכשירים ניידים, כשהם מקושרים  ומאובטחים על פני כל הפלטפורמות בהן הם פועלים, מהעבודה, דרך הבית ועד למכונית ולמובייל. החברה מעסיקה מעל 30,000 עובדים ברחבי העולם.

מיכל גבע, מנכ"לית HARMAN ישראל