עובדי המכון ליצור מתקדם. צילום: יח"צ

המכון לייצור מתקדם, מיסודו של מינהל תעשיות במשרד הכלכלה והתעשייה, הכריז על השקתו של מרכז ידע, הדגמה והתנסות ראשון מסוגו בארץ. המרכז יציג היצע רחב של פתרונות מתקדמים מתחום התעשייה 4.0, שיסייעו למפעלי תעשייה בישראל לייעל את פעילות הייצור, לחסוך בעלויות ולשפר את הפריון. מיליוני שקלים הושקעו בהקמת המרכז הממוקם בפארק התעשייה של כרמיאל וצפוי לארח עשרות כנסים בשנה ואלפי אנשי תעשייה ואקדמיה. פעילות המרכז תחל בחודשים הקרובים. 

עוז כץ, ראש מינהל תעשיות במשרד הכלכלה. צילום: אסף רונן

המכון והמרכז נמצאים בבעלות משותפת של קבוצת Tefen , ESI והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, ועובד יחד עם גופי מחקר ואקדמיה בארץ ובעולם, חברות טכנולוגיות, חברות הזנק ומשקיעים, ובשיתוף פעולה הדוק עם רשות החדשנות, רשות ההשקעות, התאחדות התעשיינים וגופים נוספים. 

מירב גרוסמן, מנכ"לית המכון לייצור מתקדם. צילום: נירי גתמון

לדברי עוז כ”ץ, ראש מינהל תעשיות במשרד הכלכלה, "מדובר במרכז חדשני וראשון מסוגו בישראל, אשר יציג באופן מעשי וחווייתי פתרונות של אוטומציה, חיישנים, פתרונות בקרה מתקדמים, ראיית מכונה ועוד. החזון שלנו הוא שהמרכז יהווה נקודת מפגש בין תעשייה, טכנולוגיה, ואקדמיה וממשל, וימלא תפקיד פעיל בהגדרה, אפיון, פיתוח והטמעת פתרונות לאתגרים עמם מתמודדת התעשייה היצרנית בארץ". 

לדברי מירב גרוסמן, מנכ"לית המכון לייצור מתקדם, "מרכז ההדגמה הוא נדבך חשוב בפעילות של המכון. זו הזדמנות עבור תעשיינים להתרשם באופן בלתי אמצעי מטכנולוגיות ייצור מתקדמות ולראות כיצד הן יכולות לתרום לשיפור כלל ההיבטים התפעוליים. זו גם הזדמנות מצוינת עבור חברות מהאקוססיסטם הטכנולוגי בישראל, הידועות בכל העולם בחדשנותן פורצת הדרך, להציג את פתרונותיהן וליצור שיתופי פעולה עם התעשייה המקומית." 

בימים אלה יוצא המכון לייצור מתקדם ב"קול קורא", המזמין חברות טכנולוגיה, חברות תוכנה, יזמים, מכוני מחקר, מוסדות להשכלה גבוהה ואחרים להגיש מועמדות להשתלב במרכז ההדגמה ולהציג פתרונות מתחומי התעשייה 4.0, שיתרמו לשיפור היבטים תפעוליים כדוגמת דיגיטציה, פיתוח מוצר ומעבר מפיתוח לייצור, אופטימיזציה של שרשרת האספקה, אוטומציה, רובוטיקה ומיכון מתקדם, אפקטיביות תפעולית, כלים מתקדמים וטכנולוגיים לאבטחת איכות ובקרה, ועוד. 

לפרטים נוספים על ה"קול קורא" של מכרז הדגמה: https://bit.ly/3N79AwO 

להגשת מועמדות להשתלבות במרכז ההדגמה https://advm.org.il/call-for-proposal
מועד אחרון להגשת מועמדות: 30.06.2022