חברת קארדיאקסנס מקיסריה פיתחה שעון רפואי חכם והזמינה ייצור של 30,000 שעונים ממפעל ניסטק צפון במעלות

השעון הרפואי שפיתחה חברת קארדיאקסנס. צילום: יח"צ

חברת קארדיאקסנס (CardiacSense) מקיסריה ביצעה הזמנת ייצור של 30,000 שעוני בריאות חכמים ממפעל ניסטק צפון שבמעלות, הנמצא בבעלות קבוצת ניסטק (Nistec). השעונים יסופקו במהלך החודשים הקרובים. “אנחנו גאים להתבסס על פיתוח וייצור בישראל”, אמר מנכ”ל ומייסד משותף של חברת קארדיאקסנס אלדד שמש. "מדובר במוצר הנחשב מציל חיים ולכן פיתוחו וייצורו צריכים לעמוד בדרישות רגולטוריות מחמירות". לדברי מנהל מפעל ניסטק צפון ווספי ארמז, "החברה הקימה קו ייצור ייעודי גמיש עבור המוצר, אשר מאפשר הגדלה מהירה של קיבולת הייצור, במטרה להיענות לתחזית של ביקוש גובר וגידול בהזמנות”.

השעון הרפואי שפיתחה חברת קארדיאקסנס מבוסס על טכנולוגיית קריאת אותות אופטיים בשילוב עם סנסורי תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד. השעון מאפשר מעקב רציף של הפרעות בקצב הלב וגילוי פרפור פרוזדורים ודום לב. הוא כולל טכנולוגיית ניטור דופק ברמת דיוק של מכשירי א.ק.ג (ECG). לחברה יש אישור שיווק בישראל. בפברואר 2021 קיבלה קארדיאקסנס אישור CE להתוויה של מדידת דופק ופרפור עליות עבור אבזר CardiacSense3 במדינות האיחוד האירופי. כיום החברה פועלת לקבלת אישור FDA עבור CardiacSense3 לזיהוי קליני של דופק בטכנולוגיית ECG ומדידה של ריווי חמצן בדם. עד סוף 2021 היא חתמה על הסכמי הפצה ב-15 מדינות בהיקף של כ-100 מיליון דולר.

החברה פועלת בשוק תחרותי מאוד ומתחרה בתאגידי טכנולוגיה גדולים כמו Apple ,Samsung ,Fitbit ו-Garmin. מדובר בשוק שהיקפו הפוטנציאלי נאמד בכ-3 מיליארד דולר בשנה בארה”ב, ובכ-10 מיליארד דולר בשנה בעולם כולו. חברת א.י אלקטרוניקה ביצעה בה השקעה משמעותית לפני כ-5 שנים ומאז היא מובילה אותה מפיתוח לייצור.